NERDHUB – Hyperbook SL503VR – recenzja mocnego laptopa gamingowego z GTX 1060 i G-Sync

NERDHUB – Hyperbook SL503VR – recenzja mocnego laptopa gamingowego z GTX 1060 i G-Sync

Czy Hyperbook SL503VR jest hyper?

Muszę przyznać, że komputer ten zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Jest lekki jak na swoją klasę, a jednocześnie posiada rewelacyjne możliwości rozbudowy, szczególnie jeśli chodzi o nośniki danych. Do tego posiada mądrze dobrane i rozmieszczone gniazda, które… no właśnie – czy te cechy nie stawiają aby Hyperbook SL503VR w roli maszyny do zadań profesjonalnych?

W pewnym stopniu owszem. Nie jest to oczywiście typowa mobilna stacja robocza. Te wykorzystują bowiem układy graficzne z rodziny Quadro, które chociaż spokrewnione z GeForce’ami, są zoptymalizowane do pracy z innym typem aplikacji.

 

Niemniej jednak i GF potrafi poradzić sobie z 3DS Max czy AutoCad, a wsparty wydajnym CPU naprawdę nie ma się czego wstydzić.

W roli mobilnej stacji roboczej, szczególnie przy pracach graficznych, minusem może okazać się ekran, którego odwzorowanie barw jest OK do gier, ale odrobinę zbyt mało dokładne do profesjonalnej obróbki grafiki.

Na szczęście złącz video jest pod dostatkiem. Mało który grafik chciałby pracować na ekranie 15,6″ jako głównym, więc to minus raczej niewielki.

Gracze natomiast docenią wydajność oraz kulturę pracy tego laptopa. Ma on duże możliwości i tylko najbardziej wyczulone jednostki mogą uznać możliwości SL503VR za niewystarczające. Jeśli więc grywasz w gry, także te najnowsze i wymagające, i jesteś przy tym świadom, że płynność zaczyna się wcześniej niż 100 FPS, to Hyperbook SL503VR jest notebookiem dla ciebie….

 

 

 

Źródło: NERDHUB https://nerdhub.pl/hyperbook-sl503vr-recenzja

 

 


Ocena: 4.84 (96.8%)
Na podstawie: 86 ocen
No Comments

Post A Comment