Opinie o Nas
Społeczności
Hyperbook.pl | Wybierz najlepszy laptop do gier – Hyperbook
Laptopy do gier. Hyperbook to niezwykle wydajne laptopy dla graczy, profesjonalistów, grafików, twórców, biznesmenów. Nasze laptopy pozwalają na dowolną konfigurację sprzętu. Dzięki temu każdy znajdzie u nas coś dla siebie – nawet najbardziej wymagający użytkownicy. Otwarta konstrukcja pozwala również na łatwy dostęp do komponentów i ich wymianę.
laptopy do gier , hyperbook , hyperbook.pl , www.hyperbook.pl , pascal , clevo , gaming , najlepsze laptopy dla gracza , najlepsze laptopy , najlepszy laptop , laptop do gier , laptop dla gracza , game , gry , gracz , esport , laptop dla fotografa , laptop dla businessmana , laptop dla domu , ultrabooki , ultrabook , laptop biurowy , laptop do biura , nvidia pascal , nvidia , pascal , gtx , geforce , 1080 , 1060 , 1070 , gtx1080 , gtx1070 , gtx1060 , karta graficzna ,
18107
post-template-default,single,single-post,postid-18107,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-9.4,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12.1,vc_responsive

Wybierz najlepszy laptop do gier – Hyperbook

Wybierz najlepszy laptop do gier – Hyperbook

 

W życiu każdego użytkownika przychodzi taki moment, w którym trzeba wymienić komputer. Jeśli dotychczasowy sprzęt działał bezproblemowo przez ostatnie kilka lat, prawdopodobnie nie było potrzeby śledzenia nowinek w dziedzinie sprzętu komputerowego. W takiej sytuacji najczęściej rozpoczyna się gorączkowe szukanie, porównywanie cen, konfiguracji i sklepów. W tym tekście zastanowimy się nad tym, jaki laptop będzie optymalny dla Ciebie.

Na początku należy określić, ile pieniędzy możemy przeznaczyć na nowego laptopa. Oferta produktów Hyperbook jest bardzo szeroka. Od laptopów biurowych za 2500 zł, po potwora z desktopowym procesorem i dwiema kartami graficznymi NVIDIA Pascal GTX 1080 SLI za ponad 20 000 zł. Minimalna kwota, jaką należy sobie przygotować, żeby myśleć o wydajnym laptopie, to 3500-4000 zł. Za taką kwotę dostępny jest między innymi Hyperbook N55 w wydajnej konfiguracji. Klasyczny laptop dla gracza to wydatek zaczynający się od około 4500 zł, a konfiguracji z dwiema kartami graficznymi to minimum 12 000 zł.

Kolejnym pytaniem, na które musimy sobie odpowiedzieć szukając laptopa, jest przeznaczenie sprzętu, oraz jego rozmiar. Do przeglądania internetu i oglądania filmów wystarczy najtańszy model Hyperbook W95, który można kupić za około 2000 zł. Większość użytkowników wymaga jednak od laptopa czegoś więcej. Najczęściej poszukiwany jest laptop do gier , lub pracy w programach graficznych takich Photoshop, CAD, czy Adobe Premiere Pro. Do takich zastosowań potrzebny jest wydajny procesor, duża ilość pamięci RAM i wydajna karta graficzna, najlepiej wspierająca technologię NVIDIA CUDA.

Przy zakupie laptopa bardzo duże znaczenie ma jego rozmiar, waga oraz układ chłodzenia. Niektórzy użytkownicy preferują lekkie i smukłe ultrabooki, które z łatwością zabrać można w podróż. Druga grupa użytkowników wymaga od sprzetu wydajności oraz względnej mobilności, natomiast specjaliści oraz profesjonaliści często wybierają sprzęt o bardzo wysokiej wydajności ale ponadprzeciętnej wadze. Umożliwia to przemieszczanie się z niezwykle wydajnym sprzętem, którego możliwości często przewyższają komputer stacjonarny.

Oczywiście niezależnie, w której grupie użytkowników sprzętu mobilnego jesteśmy, bardzo ważny jest układ chłodzenia oraz dostęp do komponentów. W przypadku konstrukcji oferowanych przez Hyperbook dostęp do podzespołów jest ułatwiony, a użytkownik samodzielnie, bez obawy o utratę gwarancji, może wyczyścić układ chłodzenia, czy wymienić pastę termoprzewodzącą.

Poniżej zamieszczamy krótką listę najciekawszych propozycji Hyperbook, z uwzględnieniem wszystkich wymienionych wcześniej elementów.

sl401-modelHyperbook SL401 – ekran 14” Full HD IPS procesor i7 NVIDIA GTX 965M

Najmniejszy wśród szybkich i najszybszy wśród małych. Waży około 2kg, ma możliwość zamontowania topowych procesorów Intel Core i7, do 32GB pamięci RAM, dwóch dysków twardych, modemu 3G/LTE. Idealny wybór dla osób szukających sprzętu o niewielkich wymiarach, ale dużej mocy obliczeniowej. Konfiguracja z procesorem i7, 8GB RAM i dyskiem 275GB SSD kosztuje niewiele ponad 4500 zł. Karta graficzna również należy do sprzętu z górnej półki. NVIDIA GTX 965M umożliwia uruchomienie najnowszych gier na średnich lub wysokich ustawieniach graficznych. Zaimplementowana obsługa OpenCL i CUDA, oraz matryca IPS sprawiają, że jest również ciekawa opcja dla grafików.

sl502-modelHyperbook SL502 VR – ekran 15,6″ Full HD, i7, do 64GB RAM, GTX 1060/1070

Jeden z najcieńszych laptopów gamingowych na rynku. Jest to sprzęt dla entuzjastów i profesjonalistów, którzy potrzebują najmocniejszej możliwej wydajności w przystępnych rozmiarach 15 calowego notebooka. W przeciwieństwie do SL401, użytkownik może skonfigurować niemal wszystko. Oprócz procesora, pamięci (do 64GB RAM), dysków (dwa dyski SSD M.2 i dwa dyski SATA III) i modemu wybrać można również kartę graficzną oraz procesor. Do dyspozycji użytkowników oddano dwa karty graficzne oparte o architekturę NVIDIA Pascal: NVIDIA GeForce GTX 1060 i GTX 1070.

Cena zależy od tego, jaką chcemy mieć konfigurację. Podstawowa wersja z procesorem i7-6700HQ, 8GB RAM, dyskiem SSD 275GB i GTX 1060 kosztuje 5699 zł, Za konfigurację z GTX 1060 trzeba będzie przygotować około 7000 zł.

sl702-modelHyperbook SL702 VR– ekran 17,3” Full HD, Intel Core i7, GTX 1060 i 1070

Zasadniczo jest to większy brat modelu SL502 BR. Z technicznych aspektów różni się jedynie większym ekranem i brakiem modemu 3G/LTE. Polecamy go osobom, które pracują dużo w programach graficznych lub przy obróbce video.

Na większym ekranie pracuje się bardziej komfortowo. Cenowo SL702 VR nie różni się bardzo od swojego mniejszego brata. Różnica w cenie kadłubków wynosi około 300 zł.

x15-modelHyperbook X15VR – ekran 15,6”, desktopowe procesory Intel Core i5/i7, do 64GB RAM, GTX 1060 i 1070

X15VR to jedyny na świecie laptop z ekranem 15,6” i desktopowym procesorem. W połączeniu z kartami graficznymi NVIDIA Pascal wydajność tego modelu dorównuje komputerom stacjonarnym. Laptopa można wyposażyć w 64GB RAM, cztery dyski twarde i modem LTE.

Polecamy ten model profesjonalnym graczom, programistom, montażystom oraz innym użytkownikom, którzy wykorzystają dodatkową wydajność, które niosą ze sobą desktopowe procesory. Ceny X15VR zaczynają się od 6300 zł za konfigurację z procesorem i5, 8GB RAM, dyskiem SSD oraz kartą graficzną GTX 1060.

x77-modelHyperbook X77VR – ekran 17,3”, desktopowe procesory i5/i7, do 64GB RAM, GTX 1060, 1070 i 1080

Hyperbook X77VR to większy brat modelu X15VR.

Główną różnicą pod względem sprzętowym jest możliwość montażu karty graficznej NVIDIA GeForce GTX 1080. Jest to dokładnie ten sam układ graficzny co w komputerach stacjonarnych i zapewnia najwyższą wydajność w grach nawet w rozdzielczości 4K.

Podstawowa wersja X77VR kosztuje około 6900 zł. Za wersję z GTX 1080 trzeba zapłacić około 10000 zł.

gtr-modelHyperbook GTR87 VR SLI : ekran 17,3″ Full HD, desktopowe procesory i7, karty graficzne NVIDIA GTX SLI

Laptop noszący miano najmocniejszego na świecie. GTR87-G VR oprócz możliwości montażu dwóch kart graficznych wyposażony jest w desktopowe procesory Intel Core na złączu LGA 1151. Socket ten obsługuje najmocniejsze, czterordzeniowe procesory Intel Core i7 i Intel Xeon. Dzięki temu Hyperbook GTR87 VR SLI nie ustępuje w niczym topowym konstrukcjom stacjonarnym, a pomimo dużej jak na laptopa wagi i tak jest łatwiejszy w transporcie niż desktop. Produkt ten szczególnie przypadnie do gustu grafikom, którzy potrzebują maksymalnej wydajności przy jednoczesnym zachowaniu mobilności sprzętu.

Ceny modelu GTR zaczynają się od kwoty 12000 złotych.

Jak widać oferta Hyperbook jest bardzo szeroka i praktycznie każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli macie jakieś dodatkowe pytania, możecie je zadać w komentarzach lub skontaktować się bezpośrednio z handlowcami Hyperbook. Życzymy udanych zakupów.Language