Laptop dla dziecka
Jeżeli chcesz kupić komputer jako prezent dla dziecka musisz pamiętać o jednym. Kupić nie jest trudno – znacznie trudniej wybrać taki, który spełni wszystkie oczekiwania, czyli nie zrujnuje finansowo i będzie nadawał się do grania. Na szczęście wystarczy pamiętać o trzech elementach.
laptop dla gracza, laptop dla graczy, laptop do gier, laptop, laptopy, laptopy dla gracza, laptopy dla graczy, laptopy do gier, nvidia rtx2060, nvidia rtx2070, nvidia rtx2080, rtx2060, rtx2070, rtx2080, gtx1660, nvidia gtx1660, nvidia gtx1060, gtx1060, nvidia gtx 1070, nvidia gtx 1080, gtx 1070, gtx 1080, pascal, laptop gamingowy, gaming, pascal, turing, laptopy clevo, składanie laptopów, składanie laptopa, polskie laptopy, laptop dla profesjonalisty, laptopy dla profesjonalistów, ultrabook, laptopy dla fotografa, dobra matryca, wysoka jakość, game, gry, gracz, esport, laptop do vr, laptopy do vr, laptopy vr ready, laptop vr ready, polska marka, oculus, vive, wirtualna rzeczywistość, geforce, laptopy clevo, laptop clevo, laptop do biura, laptopy do biura, laptopy przetargi, przetargi na laptopy, najlepsze laptopy dla graczy, najlepszy laptop dla gracza, laptopy dla graczy do 3000, laptopy dla graczy do 4000, laptopy dla graczy do 5000, laptopy dla graczy do 6000, laptopy dla graczy do 8000, laptopy dla graczy do 3500, laptopy dla graczy do 4500, laptop dla gracza do 3000, laptop dla gracza do 4000, laptop dla gracza do 5000, laptop dla gracza do 6000, laptop dla gracza do 8000, laptop dla gracza do 3500, laptop dla gracza do 4500,
27316
post-template-default,single,single-post,postid-27316,single-format-standard,bridge-core-2.3.2,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-21.8,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,cookies-not-set,wpb-js-composer js-comp-ver-6.9.0,vc_responsive

Laptop dla dziecka

Jaki kupić komputer dla dziecka w trzech krokach

Jeżeli chcesz kupić komputer jako prezent dla dziecka musisz pamiętać o jednym. Kupić nie jest trudno – znacznie trudniej wybrać taki, który spełni wszystkie oczekiwania, czyli nie zrujnuje finansowo i będzie nadawał się do grania. Na szczęście wystarczy pamiętać o trzech elementach.


Nie przedłużając przejdziemy od razu do rzeczy. Komputery do grania są drogie. Tani komputer z pewnością doskonale sprawdzi się w wielu zastosowaniach, ale raczej nie w grach. Oczywiście, można wyjść z założenia, że nie chcesz dla dziecka komputera do grania. Ale 99% dzieci jest zainteresowane przede wszystkim graniem. Pocieszeniem jest to, że gry to bardzo wymagające programy. Komputer do gier nadaje się też do nauki, pracy, obsługi profesjonalnych aplikacji i praktycznie wszystkich innych zadań.

Dlaczego laptop jest lepszy

Pierwsza decyzja dotyczy wyboru pomiędzy komputerem stacjonarnym lub laptopem. Oba mają wady i zalety. To jednak obecnie nie ma znaczenia, bo na rynku podzespołów popyt znacząco przekracza podaż i ceny komputerów przekraczają ich realną wartość. Tymczasem przyzwoite laptopy są dostępne w adekwatnych do ich wartości cenach. Dodatkowo w wypadku laptopa możemy w dużej mierze zaufać producentowi. Laptop jest konstrukcją zbalansowaną, więc nie ma obaw, że jeden podzespół jest znacznie gorszy niż pozostałe.

Bez czego nie da się grać

W laptopie dla gracza najważniejszym, kluczowym wręcz podzespołem jest karta graficzna. Od niej zależy jakość i prędkość działania gier. Nie może to być tak zwana „integra”, czyli karta zintegrowana z procesorem. Ma ona za małą wydajność do nowoczesnych gier. Niestety jest to najdroższy element komputera. Do tego wydajność karty graficznej jest proporcjonalna do ceny. Najwydajniejsze karty dostępne są w laptopach za co najmniej 8 tys. zł.

Na co też trzeba zwrócić uwagę kupując laptop dla dziecka

Kolejnym podzespołem na jaki trzeba zwrócić uwagę jest pamięć RAM. Tu sprawa jest prosta. Powinno jej być 16 GB. Jak będzie jej mniej to komputer też będzie działał, jednak niektóre gry mogą się nie uruchamiać. Ostatnim podzespołem z naszej listy jest dysk twardy, czyli miejsce na wszystkie zainstalowane programy. Gry potrafią zająć olbrzymie ilości więc im większy tym lepiej. Nie trzeba będzie wówczas odinstalowywać jednej gry, aby zagrać w inną.

I to już wszystko, każdy laptop spełniający powyższe wymagania będzie miał na pewno dobrze dobrany procesor i resztę komponentów, można więc zastanowić się czy jest ładny i czy ma w zestawie system operacyjny Windows 10 – bez systemu komputer jest bezużyteczny. A jeżeli potrzebujesz komputera nieco bardziej dopasowanego do indywidualnych wymagań to polecamy nasze laptopy Hyperbook. Możesz wybrać zarówno gotowy model, prosto z półki, lub skonfigurować go stosownie do własnych potrzeb – a tego konkurencja nie oferuje.


Ocena: 4.20 (84%)
Na podstawie: 22 ocen
No Comments

Post A Comment