Hyperbook NH5 – czy laptop z RTX 2060 umożliwia grę z ray-tracingiem?
Laptop gamingowy Hyperbook to sprzęt o wysokiej jakości i wydajności. Szukasz dobrego laptopa do gier lub do pracy? Wybierz producenta laptopów Hyperbook!
laptop dla gracza, laptop dla graczy, laptop do gier, laptop, laptopy, laptopy dla gracza, laptopy dla graczy, laptopy do gier, nvidia rtx2060, nvidia rtx2070, nvidia rtx2080, rtx2060, rtx2070, rtx2080, gtx1660, nvidia gtx1660, nvidia gtx1060, gtx1060, nvidia gtx 1070, nvidia gtx 1080, gtx 1070, gtx 1080, pascal, laptop gamingowy, gaming, pascal, turing, laptopy clevo, składanie laptopów, składanie laptopa, polskie laptopy, laptop dla profesjonalisty, laptopy dla profesjonalistów, ultrabook, laptopy dla fotografa, dobra matryca, wysoka jakość, game, gry, gracz, esport, laptop do vr, laptopy do vr, laptopy vr ready, laptop vr ready, polska marka, oculus, vive, wirtualna rzeczywistość, geforce, laptopy clevo, laptop clevo, laptop do biura, laptopy do biura, laptopy przetargi, przetargi na laptopy, najlepsze laptopy dla graczy, najlepszy laptop dla gracza, laptopy dla graczy do 3000, laptopy dla graczy do 4000, laptopy dla graczy do 5000, laptopy dla graczy do 6000, laptopy dla graczy do 8000, laptopy dla graczy do 3500, laptopy dla graczy do 4500, laptop dla gracza do 3000, laptop dla gracza do 4000, laptop dla gracza do 5000, laptop dla gracza do 6000, laptop dla gracza do 8000, laptop dla gracza do 3500, laptop dla gracza do 4500,
23620
post-template-default,single,single-post,postid-23620,single-format-standard,bridge-core-2.3.2,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-21.8,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,cookies-not-set,wpb-js-composer js-comp-ver-6.9.0,vc_responsive

Hyperbook NH5 – czy laptop z RTX 2060 umożliwia grę z ray-tracingiem?

Laptop z GeForce RTX 2060 – Hyperbook NH5

Choć śledzenie promieni nie jest w sztuce niczym nowym (znali go bowiem już artyści renesansowi, a poza tym od dawna używa się tego efektu w sztuce filmowej), gracze w rzeczywistości mogą dopiero od niedawna czerpać radość z oglądania go w niektórych grach. Dlaczego? Gdyż real-time ray-tracing wymaga ogromnej mocy obliczeniowej.

Współcześnie taką moc, jak i dedykowane do RT układy, oferuje NVIDIA. Choć sam producent, dzięki aktualizacji sterownika, udostępnił włączenie tej technologii w aplikacjach na kartach od GTX 1060 w górę, to pełnię możliwości oferują dopiero GPU z serii RTX. Efekt jest tak niesamowity, że także konkurent NVIDII – AMD w swoich najnowszych kartach Radeon, ma wprowadzić specjalny rdzeń, odpowiedzialny za jego obliczanie w czasie rzeczywistym.

Obecnie największą wydajność, umożliwiającą satysfakcjonującą rozgrywkę z RT zapewnia NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti. To jednak dotyczy głównie konstrukcji desktopowych. A jak to wygląda w przypadku laptopów? Nowoczesne sprzęty gamingowe wyposażane są często w nieco słabszy wariant układu – RTX 2060. Jak ta karta sprawdza się w pracy z ray-tracingiem? Najlepiej sprawdzić to na przykładzie notebooka, jakim jest Hyperbook NH5.

Sam sprzęt stanowi prawdziwą gratkę dla miłośników komputerowej rozgrywki. Laptop, dzięki nowoczesnym podzespołom, gwarantuje dużą moc obliczeniową. Sprawnie działające chłodzenie, którego wywietrzniki znajdują się po obu stronach obudowy, zapewnia skuteczne odprowadzanie ciepła na zewnątrz, zapobiegając przegrzewaniu się najważniejszych części. Laptop został dodatkowo wyposażony w 3 porty USB 3.1, mini DP 1.2, 2 porty HDMI, czytnik kart flash, a także gniazda audio (wejście i wyjście) czy gniazdko LAN.

Laptop Hyperbook NH5 – dlaczego warto się nim zainteresować?

  • układ graficzny NVIDIA GeForce RTX 2060 – wsparcie ray-tracingu i DLSS
  • procesor Core i7 ósmej generacji (Coffee Lake)
  • 16 GB RAM 2666 MHz
  • ekran IPS o odświeżaniu 144 Hz
  • świetny SSD M.2 Samsung 970 EVO Plus 500 GB
  • podświetlana klawiatura

 

Czy notebook z GeForce RTX 2060 umożliwia grę z ray-tracingiem?

Hyperbook NH5, wyposażony w kartę graficzną GeForce RTX 2060, to znakomity sprzęt dla gracza. Laptop ten bez problemu może się równać z komputerami stacjonarnymi pod względem wydajności, gwarantując satysfakcjonującą rozgrywkę. Najważniejszym faktem w przypadku tego modelu karty graficznej pozostaje to, że pozwala ona włączyć wybrany tytuł z ray-tracingiem bez obaw o znaczące spadki FPS-ów. Czym właściwie jest RT?

To specjalny efekt graficzny, polegający na obliczaniu śledzenia promieni światła, jakie wyświetlane są na ekranie komputera. Specjalne algorytmy badają zachowania każdego z nich osobno. Stąd też efekty odbicia światła od różnych powierzchni wyglądają dużo bardziej naturalnie niż przy wyłączonym ray-tracingu. Efekt jest tym ciekawszy, że technologia ta oblicza promienie z różnych źródeł światła, jakie zostały zastosowane w danej scenerii. Tym samym gracz na przykład będzie mógł obserwować światła np. nie tylko z pomieszczenia, w którym się znajduje, ale również słoneczne, wpadające przez okno do środka. M.in. właśnie dzięki temu uważa się, że ray-tracing zapewnia grom fotorealistyczną grafikę. Obecnie jednak wykorzystuje go tylko kilka tytułów, takich jak:

  • Battlefield V,
  • Shadow of the Tomb Raider,
  • Metro: Exodus,
  • Quake II.

 

Jak jednak donosi nasz rodzimy deweloper – CD PROJEKT RED, także jego najnowszy i bardzo głośny, choć jeszcze niewydany tytuł, Cyberpunk 2077, będzie wykorzystywał tę technologię.

Czy notebook Hyperbook NH5 wyposażony w GeForce RTX 2060 jest w stanie zagwarantować komfortową rozgrywkę z wykorzystaniem RT? Wiele testów, przeprowadzonych przez doświadczone ekipy benchmarkowe dowiodły, że laptop ten zapewnia płynną rozgrywkę z ray-tracingiem przynajmniej na średnim poziomie ustawień graficznych. W takich tytułach zaś jak Battlefield V pozwala nawet na grę przy włączeniu nawet wysokich detali i rozdzielczości. To jasno dowodzi, że komputer Hyperbook NH5 z RTX 2060 oferuje płynną grę przy pięknie prezentującej się oprawie graficznej.

GTX 1060 vs RTX 2060 laptop

Często jako wydajnościowego konkurenta dla karty graficznej GeForce RTX 2060 przedstawia się nieco starszy model, GTX 1060, który do dzisiaj stosowany jest w high-endowych konfiguracjach. Co więcej – na podstawie aktualizacji wprowadzonej przez producenta obu układów, 1060-ka miała uzyskać wsparcie dla technologii RT, jednak architektura 2060 była od początku dostosowywana do jej wymogów. Jak natomiast wypadają obie karty w porównaniu GTX 1060 vs RTX 2060?

W benchmarkach najczęściej to właśnie układ zamontowany w prezentowanym laptopie gwarantuje dużo większą wydajność, oferując często od około 20 do 40 FPS-ów więcej w różnych tytułach przy maksymalnych rozdzielczościach. Mimo że obie karty zostały wyposażone w 6 GB pamięci, wyraźnie widać, że GeForce RTX 2060 dominuje nad swoim poprzednikiem. Pozornie liczby nie wydają się duże, jednak różnicę przy 20 klatkach więcej zauważy każdy użytkownik, który odpala tytuł wymagający płynnego działania.

Podsumowując – laptop Hyperbook NH5 wyposażony w mocną kartę graficzną GeForce RTX 2060 stanowi idealną opcję dla wszystkich graczy, chcących mieć swoje centrum rozrywki zawsze przy sobie. Duża wydajność w najnowszych tytułach, doskonała obsługa ray-tracingu, a także sprawne odprowadzanie temperatury na zewnątrz stanowią gwarancję płynnej i niczym niezaburzonej rozgrywki. Choć RTX 2060 jest „najmniejszym” z rodziny RTX-ów dla notebooków, to zdecydowanie spełnia wymagania większości graczy, którzy oprócz fabuły, chcą czerpać przyjemność z pięknej oprawy graficznej, jaka pojawia się w wybranym tytule.


Ocena: 4.68 (93.6%)
Na podstawie: 70 ocen
No Comments

Post A Comment