Dlaczego warto czyścić laptopa?
Na co zwracać uwagę przy zakupie laptopa? Czynników jest cała masa. Konsumenci zwracają uwagę na wydajność, ekran, wygląd, czy też podświetlenie klawiatury. Niewielu zdaje sobie sprawę z tego, że wymarzony notebook powinno dać się łatwo... czyścić. Nie wyobrażacie sobie nawet, jak wiele brudu potrafi przeniknąć do wnętrza urządzenia.
laptop dla gracza, laptop dla graczy, laptop do gier, laptop, laptopy, laptopy dla gracza, laptopy dla graczy, laptopy do gier, nvidia rtx2060, nvidia rtx2070, nvidia rtx2080, rtx2060, rtx2070, rtx2080, gtx1660, nvidia gtx1660, nvidia gtx1060, gtx1060, nvidia gtx 1070, nvidia gtx 1080, gtx 1070, gtx 1080, pascal, laptop gamingowy, gaming, pascal, turing, laptopy clevo, składanie laptopów, składanie laptopa, polskie laptopy, laptop dla profesjonalisty, laptopy dla profesjonalistów, ultrabook, laptopy dla fotografa, dobra matryca, wysoka jakość, game, gry, gracz, esport, laptop do vr, laptopy do vr, laptopy vr ready, laptop vr ready, polska marka, oculus, vive, wirtualna rzeczywistość, geforce, laptopy clevo, laptop clevo, laptop do biura, laptopy do biura, laptopy przetargi, przetargi na laptopy, najlepsze laptopy dla graczy, najlepszy laptop dla gracza, laptopy dla graczy do 3000, laptopy dla graczy do 4000, laptopy dla graczy do 5000, laptopy dla graczy do 6000, laptopy dla graczy do 8000, laptopy dla graczy do 3500, laptopy dla graczy do 4500, laptop dla gracza do 3000, laptop dla gracza do 4000, laptop dla gracza do 5000, laptop dla gracza do 6000, laptop dla gracza do 8000, laptop dla gracza do 3500, laptop dla gracza do 4500,
27324
post-template-default,single,single-post,postid-27324,single-format-standard,bridge-core-2.3.2,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-21.8,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,cookies-not-set,wpb-js-composer js-comp-ver-6.9.0,vc_responsive

Dlaczego warto czyścić laptopa?

Dlaczego warto czyścić laptopa?

Na co zwracać uwagę przy zakupie laptopa? Czynników jest cała masa. Konsumenci zwracają uwagę na wydajność, ekran, wygląd, czy też podświetlenie klawiatury. Niewielu zdaje sobie sprawę z tego, że wymarzony notebook powinno dać się łatwo… czyścić. Nie wyobrażacie sobie nawet, jak wiele brudu potrafi przeniknąć do wnętrza urządzenia.

Czyść swojego laptopa, to ważne!

Na zdjęciach widać radiator wyjęty z kilkuletniego laptopa gamingowego. Dodajmy, z laptopa o którego użytkownik naprawdę dbał i starał się go regularnie czyścić z zewnątrz. To jednak nie wystarcza, gdy zajrzymy do środka i obejrzymy radiator widać skorupę przypalonego brudu zatykającą wylot powietrza. Podobnie wszelkie otwory w obudowie są przytkane sztywną warstwą kurzu. O ile te ostatnie da się wyczyścić odkurzaczem, to radiatory wymagały delikatnego (aby nie zniszczyć radiatora) szorowania szczotką i solidnego odkurzania. Tego nie da się tego zrobić bez demontażu całego układu chłodzenia. Ale gdyby odkurzać wnętrze co kilka miesięcy, nigdy nie doszłoby do tego stanu.

W prezentowanym modelu wystarczy odkręcić kilka śrubek i zdjąć część obudowy. Jeszcze jedna śrubka i można wyjąć wentylator, aby wszystko odkurzyć. Wiele modeli nie ma takich ułatwień i najczęściej trzeba sprawdzić gdzie znajdują się plastikowe zaczepy i delikatnie podważać obudowę, aby ich nie połamać. Nieocenione są tu rożnego rodzaju poradniki na YouTube, delikatność i cierpliwość. Czyszczenie jest o tyle istotne, że zatkany radiator nie chłodzi wystarczająco podzespołów. W efekcie komputer zwalnia aby się nie przegrzać, a wentylator wyje zmuszony do tłoczenia większej ilości powietrza.

O ile przypalony brud to sytuacja ekstremalna występująca w mocno nagrzanym komputerze, to na kolejnych zdjęciach pochodzących tym razem z serwisu Hyperbooka widać, że gruby koc z kurzu zatykający radiator lub wentylator wcale do rzadkości nie należy.

 

Oczywiście można komputer oddać do serwisu, aby tam go wyczyścili. Są modele, których praktycznie nie da się otworzyć w domu bez specjalnych narzędzi. Jednak wizyta w serwisie wiąże się z utratą komputera na min. kilka dni. A proste czyszczenie nie jest trudne – wystarczy mały śrubokręt i zdrowy rozsądek. Dlatego oglądając laptopy w sklepie warto rzucić okiem na to jak wyglądają od spodu, czy widać wszystkie śruby, czy jest klapka ułatwiająca dostęp do kluczowych podzespołów. Warto też sprawdzić zapisy gwarancyjne, czy użytkownik może sam rozebrać komputer.

Dla przykładu, nasze laptopy Hyperbook czyści się łatwo. Nie plombujemy wnętrza komputera.

Nie każda marka i nie w każdym modelu oferuje możliwość zaglądania do wnętrza urządzenia. Sprawdź jak wygląda to w wypadku sprzętu który chcesz kupić.

Oczywiście, na pierwszy rzut oka wygląda to na dodatkowy parametr do sprawdzenia przed zakupem. Jednak ten jest wyjątkowo łatwy do zweryfikowania nawet dla osoby nietechnicznej. Poza tym to wyjątkowo nieracjonalne narzekać po roku na pogorszoną pracę komputera, gdy rozwiązaniem problemu okazuje się zwykłe odkurzenie go.

Jeżeli chciałbym aby Twój laptop został wyczyszczony, ale nie chcesz sam ryzykować, możesz skorzystać z naszej usługi dostępnej na poniższej stronie.

Czyszczenie laptopa


Ocena: 4.21 (84.2%)
Na podstawie: 23 ocen
No Comments

Post A Comment